O BalatonlelleTe dwie piękne miejscowości wypoczynkowe Boglár i Lelle utworzyły jedno miasto Boglárlelle. Posiadają w sumie 12 km wybrzeża (z tego 5 km plaży), na którym wybudowanych zostało wiele willi, domów wakacyjnych i hoteli. Płytka woda, wypożyczalnie sprzętu sportowego, zjeżdżalnie wodne, place zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki plażowej, piwiarnie, restauracje i wiele innych możliwości rozrywki sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W Boglárlelle często gości Węgierski Cyrk Narodowy, oferując co wieczór przedstawienia. Oprócz tego znajduje się tutaj lunapark, tor samochodwy, McDonalds i rynek z niedrogim supermarketem.

Aquapark nad Balatonem

Obok ogólnodostępnej plazy nad brzegiem Napfény (Brzeg słoneczny) usytuowany jest Aquapark. Różnorodne formy relaksacyjne i odnowy biologicznej Aquaparku poszerzają paletę oferty. Obok kompleksu basenowego z pływalnią i basenem z atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych spragnionych wypoczynku oczekują: sauna, łaźnia parowa, solarium, masaże. Woda w basenach jest podgrzewana, dlatego nawet przy nie najlepszej pogodzie jesst tam przyjemnie. Ministerstwo Środowiska w roku 2003 nagrodziło wspaniałą jakość wody przy plażach w Balatonlelle niebieską flagą.

W Lelle na Placu Św. Stefana znajduje się wiele sklepów, trzy dyskoteki ("Y", "Szklany dom" i "Cyklon"), pub "Stone" z muzyką na żywo, fontanna, lokal Cactus Night i wiele innych podobnych obiektów. Przemieszczając się w głąb lądu natkną się Państwo na winnice Kishegy z winiarniami i restauracjami oraz wspaniałą pamoramą Balatonu.

Plaża

płytkie i piaszczyste dno, możliwość brodzenia do 200 m od brzegu, łąki ze starym drzewostanem jako plaże do opalania, po części plaża piaszczysta. Zjeżdzalnie wodne, siatkówka plażowa, piłka wodna, place zabaw dla dzieci. Ministerstwo Środowiska w roku 2003 nagrodziło wspaniałą jakość wody przy plażach w Balatonlelle niebieską flagą.

Sport i rozrywka

Przystań dla żaglówek, wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków, tenis stołowy, piaskownica, mini golf, surfing, wędkowanie, gokardy, cyrk w Balatonlelle, lunapark, jazda konna, bowling, kręgle, szkoła tenisa, surfingu i szkoła żeglarska, muzea, folklor, dyskoteki, kluby nocne, imprezy taneczne, słynny bazar odzieżowy w pobliskim Fonyód.

Usługi

Restauracje, csardy z grillem i muzyką cygańską, cukiernie z węgierskimi smakołykami, kawiarnie, bary nocne, liczne sklepy, apteki, warsztaty samochodowe dla niemal wszystkich typów samochodów, bankomaty, kantory wymiany walut, stacje benzynowe (ARAL, Mol i inne), wypożyczalnie rowerów, poczta, boiska sportowe.

 Attraction/Photos